Ücretsiz Sertifika Almak

  firsatlar, Kariyer Fırsatları    24 Şubat 2019
Yorum Yok

Ücretsiz Sertifika Almak adlı konumuz kariyerinde gelişmek veya iş bulmak isteyenlerin şansını fazlasıyla arttıran bir konudur.


Okulumuzu bitirdik ve internete iş ilanları yazıp iş aramaya başlıyoruz ama iş ilanları az ve iş bulma olasılığımız biraz düşük. Peki neden ?


Çünkü büyük ihtimalle daha önce kayda değer bir iş geçmişiniz olmadı. Size ” Bu iş hakkında tecrübeniz var mı ? ” , ” Daha önce nerede çalıştınız ? ” gibi sorular gelicek siz içinizden “Beni işe almazsanız nasıl olsun” deseniz bile bir şeyi değiştirmeyecektir.Her yıl çok fazla mezun elde ediyoruz ve her yıl işsizlik dengesi değişiyor. Bu yüzden sizle aynı pozisyonda iş bakan insanlardan yani rakiplerinizden daha iyi olmanız gerekiyor. Eğitiminizi tamamladınız ama tamamlayan tek kişi siz değilsiniz. Bu yüzden artı yönlerinizi keşfetmeniz gerekiyor. Bazı şirketler tanıdığınız olup olmadığına bazı şirketler ise kendinizi nasıl geliştirdiğinize bakar. Bu noktada Sertifika devreye giriyor. Sizin okul dışında da zamanınızı harcayıp eğitim aldığınızı ve rakiplerinize göre bu alanda daha iyi olduğunuzu belirler.

Sertifika Ücretleri

 

Sertifika ücretleri 2019 yılı üzerinden baktığımızda biraz yüksek. Fiyatlar tamamen eğimitin hangi konuda olduğuna göre değişmektedir. Online yani internet sitesi üzerinden alabildiğiniz kurslar var ya da okullar gibi gidip yerinde öğrendiğiniz kurslar vardır. Bunlara Sertifika Programları diyebiliriz.

 

Ücretsiz Sertifika Nasıl Alabilirim ?

 

“Ben öğrenciyim,fazla gelirim yok nasıl sertifika alabilirim yok mu bunun ücretsiz olanı ?” dediğinizi duyar gibiyim.
Ücretsiz Sertifika Programları tabii ki var.
Benim tercih edebileceğim 2 farklı sertifika programı sistemi var biri Online olarak alabilecekleriniz diğeri ise kurs merkezlerinde alabilecekleriniz.

 


1 – İstanbul İşletme Enstitüsü
Tamamen ücretsiz ve online olarak eğitim alıp sertifika kazanabileceğiniz bir sitedir. Ders videolarını izleyip haftasonu sınavlarına girip sertifika almaya hak kazanırsınız. Size sertifika kodu verilir ve bunu CV’nize ekleyebilirsiniz. Ya da belli bir ücretle kargoyla evinize de gönderim yaptırtabilirsiniz. Sistem üzerinden form doldurarak almak istediğiniz dersleri seçmeniz ve eğitimin başlamasını beklemeniz yeterlidir.

 

2 – İsmek
Belediyenin sağladığı tamamen ücretsiz olan bu sistemde hemen hemen her alanın her branşın ve her programın içeriği bulunmaktadır ve neredeyse hepsinde kursu başarıyla tamamladığınızda size geçerliliği çok kaliteli olan sertifika vermektedir. Dil kurslarını denemiş biri olarak dışarıda saatlerine kaç yüz lira verdiğiniz kurslarla hemen hemen aynı hatta daha iyidir. İstediğiniz bölüme online web sitesinden yer varsa kaydolabilir yoksa yedeklere yazılabilir o da yoksa diğer kurs merkezlerine bakabilirsiniz.

 

Ücretsiz Sertifika Almak adlı Konumuzu okuyup beğendiyseniz yorum atıp arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın diğer konularımız için : TIKLA

1332 okunma

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.